​Mercedes përgatit AMG GLE 63 me performancë të lartë (Video)

Pas versionit standard të SUV-it të ri, prodhuesi gjerman do të ofrojë edhe modelin AMG GLE 63 me performancë të lartë.

Në shtator, Mercedes prezantoi gjeneratën e katërt të SUV GLE (më parë ML), dhe online është varianti më i fuqishme që mban simbolin AMG.

Vetura e para-prodhimit është kapur nga kamerat gjatë testeve të rrugëve publike, dhe “maskimi” është vetëm në pjesë të trupit.

Sa i përket makinës, Mercedes-AMG GLE 63 do të jetë e pajisur me një motor të njohur V8 me dy litra turbo 4.0 litërsh që siguron më shumë se 550 kuaj fuqi, ndërsa një version më i fortë S duhet të ketë të njëjtin motor, por me rreth 612 kuaj fuqi.

Mercedes do të prezantojë për publikun modelin e tij AMG GLE 63 të ri në vitin 2019. /kp/Telegrafi/

The post ​Mercedes përgatit AMG GLE 63 me performancë të lartë (Video) appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com